Gdzie kupić dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - recenzja i porównanie
Gdzie kupić dokumenty kolekcjonerskie na poliwęglanie - recenzja i porównanie
Blog Article
Rynek dokumentów kolekcjonerskich w tym roku jest bardzo ruchliwy. Standard topowych dokumentów kolekcjonerskich uzyskał poziom najwyższy. Jednak, jak w dowolnej branży, istnieją producenci którzy próbują sprzedawać słabe produkty za wygórowane ceny. Dlatego zawsze warto zweryfikować recenzje przed zakupem!
Poliwęglan to taki sprytny plastik, który jest mega trwały. Dokumenty zrobione są na poliwęglanie, czyli oryginalnym materiale z którego wytwarza się oryginalne dokumenty. Poliwęglan to taki tworzywo, który jest sztywniejszy od zwykłego PCV, ciężej się gnie, słabiej podatny na temperaturę.
Największą plusem jest to, że da się w nim grawerować laserowo. Warto wydać odrobinę więcej, ale posiadać dokument, który nie zniszczy się po miesiącu.
W produktach z poliwęglanu dane są wygrawerowane, co możesz poczuć przesuwając po nich paznokciem. Dane na dokumencie nie są nadrukowane jakąś drukarką na powierzchni, tylko grawerowane "w wnętrzu" materiału. Nadruk UV to taki dodatek, który dostrzegasz tylko pod światłem ultrafioletową. Aby skontrolować występowanie nadruku UV, potrzebna będzie odpowiednia lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").
kolekcjonerski dowód osobisty
Następną znaczącą cechą dokumentów topowych są elementy wypukłe, które można poczuć dotykiem. Te elementy są super znaczące dla porządnego dokumentu kolekcjonerskiego. Do kluczowych zabezpieczeń tego rodzaju zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - modyfikuje kolor w funkcji od kąta widzenia. Kinegram - hologramowy element bezpieczeństwa, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - przekształcalne laserowo obrazy, Relief - namacalne dotykiem wpusty lub wypukłości. W najlepszych dokumentach kolekcjonerskich odwzorowanie kolorów ma osiągać prawie 100% kompatybilności z pierwowzorem. Kiepskie falsyfikaty albo w ogóle nie mają nadruku UV, albo jest on wykonany byle jak.
W krajowym prawie jazdy czy dowodzie osobistym wyjątkowym elementem jest okienko mające oznaczenie PL lub datę ważności. To jeden z bardziej wymagających do zrobienia elementów, dlatego wiele tanich dokumentów kolekcjonerskich albo w wcale go nie posiada, albo jest on wyprodukowany w metodę uproszczony, bez efektu 3D. Wszystkie elementy - od materiału podstawowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia wizualne - powinny ze sobą współgrać i stanowić spójną jedność. Skieruj koncentrację, czy różne elementy dokumentu są ze sobą spójne, czy też niektóre wydają się włączone "na siłę" lub różnić się poziomem od reszty. Zbyt lekkie lub za bardzo wąskie dokumenty to sygnał, że producent skąpił na tworzywie.
Końcową, ale nie mniej ważną cechą wysokiej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest szansa ich kontroli przed zakupem. Warto poczekać 24 godziny dłużej, ale uzyskać fotografie finalnego dokumentu, przed tym jak zostanie dostarczony. Przedstawione 10 cech to fundamentalne kryteria, które pozwolą Ci odróżnić rzeczywiście premium produkt od taniego podróbki. Lepiej nabyć jeden, ale solidny dokument, aniżeli szereg słabej jakości.